Arama  

   

Kimler Çevrimiçi  

87 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

   

MEVLİD KANDİLİMİZ VE CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN ...

Abana Sayfası olarak ;Tüm islam aleminin Mevlid Kandilini Canı Gönülden Kutlar, Hayırlara Vesile Olmasını Dileriz.. ''Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım'' Hitabına mazhar Efendimizin (sav) Şefaatine nail olmamız dileğiyle Mevild kandiliniz mübarek olsun...Dua ve selam ile...

MEVLİD KANDİLİ DUASI

“Elhamdülillâhi Rabbil-‘âlemîn Vel-‘âkıbetü lil-müttekîn Vessalâtü vesselâmü ‘alâ Rasûlinâ Muhammedin ve ‘alâ âlihî ve sahbihî ecma’în Rabbenâ takabbel minnâ inneke ente’s-semî’ul-‘alîm Ve tüb ‘aleynâ yâ Mevlânâ inneke ente’t-tevvâbür-rahîm Vehdinâ ve veffiknâ ilel-hakkı ve ilâ tarîkın müstekîm Va’fu ‘annâ yâ Kerîm Va’fü ‘annâ yâ Rahîm Vağfir lenâ zünûbenâ bi fadlike ve keramike yâ ekramel-ekramîn veya erhamer-râhımîn "

Allâhım! Senin rızanı umarak burada toplandık, huzuruna geldik, boynumuzu büktük, elimizi açtık, bizi kapından boş çevirme Ey Yüce Rabbimiz! Yüce kitabın Kur’ân ile bizleri huzura ve mutluluğa ulaştı Kur’ân’ı okumayı, anlamayı ve gereği gibi yaşamayı hepimize nasip eyle Ey Rabbimiz! Yaptığımız hatalara, kusurlara, günahlara pişman olduk, tövbe ediyoruz, bizi bağışla Ya Rabbi! Bizi Sırat-ı Müstekim üzere daima eyle Şeytanın kalbimize girip bizi saptırmasına fırsat verme Zikrinle kalplerimizi nurlandır, sevginle kalplerimizi doldur, rahmet bizden esirgeme Bazı yüzlerin ağarıp, bazılarının kararacağı o günde, yüzleri ak, gönlü pak olan; sevgili Peygamberimizin hamd sancağı altında toplanan mesut ve bahtiyar kullardan olmayı, onlarla beraber cennete girmeyi ve cemalini seyretmeyi bizlere nasip eyle Ey Mevlamız! Mülkün sahibi sensin Dilediğine mülkü verir, dilediğinden alırsın Hayır, senin elinde, sen her şeye kadirsin Kalplerimiz doğru yola ilettikten sonra bir daha eğriltme Sen lütufkârsın, istediğini verensin Bize dünyada da ahirette de iyilik ver Bizi cehennem azabından koru Sen affedicisin, affı seversin; bizi affeyle Bizi korktuklarımızdan eminkıl, umduklarımıza ulaştır Ey Rabbimiz!Yurdumuzu, milletimizi ve bütün İslam diyarını her türlü afetlerden;belalardan, zelzelelerden, yangınlardan ve düşman istilasından koru Ülkemize kem gözle bakan iç ve dış düşmanlara fırsat verme Birlik ve beraberliğimizi bozma Kalplerimizdeki her türlü ayrılık sebepleriiı gider Ülkemizi ve milletimizi ve vatanımızı ilelebet payidar eyle Ya Rabbi! Bizi ve neslimizi İslam'a ve Kur’ân’a bağlı insanlar eyle Bizi Müslüman olarak yaşat, Bizi İslam’dan ayırm, Müslüman olarak öldür Gönlümüzdeki İslam nurunu söndürmek isteyenlere fırsat verme Hakkı, hak olarak görmeyi ve ona uymayı, batılı batıl olarak görmeyi ve ondan kaçınmayı bizlere nasip eyle Ey Yüce Rabbimiz! Okuduğumuz Mevlid-i şerifi, sureleri, âyetleri ve salâvat-ı şerifeleri dergâh-ı ulûhiyetinde kabul eyle Hâsıl olan sevabı, peygamberlerin ilki Hz Âdem ile sonuncusu Hz Muhammed Mustafa (as) ve her ikisi arasında gelmiş-geçmiş bütün peygamberlerin mübarek ruhlarına hediye eyledik kabul eyle Sevgili Peygamberimizin âlinin, ezvacının, ashabının ve etbaının ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle Evliyanın, asfiyanın, âlimlerimizin ve ahirete imanla gitmiş müminlerin ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle El açarak âmin diyen buradaki hazır bulunan cemaatin geçmişlerinin ruhlarına hediye ediyoruz, kabul eyle Özellikle bu mevlid-i şerifin okunmasına sebep olanların geçmişlerinin ruhlarına hediye ediyoruz, ikram eyle Allah’ım!Gönderdiğin Tevrat, Zebûr, İncil ve Kur’ân hürmetine… Bütün sevdiklerin hürmetine, habibin Hz Muhammed Mustafa (as) hürmetine dualarımızı kabul eyle Âmin! "

Bi hurmeti Seyyidi’l-Murselin, ve’l-Hamdü lillâhi Rabbi’l-Âlemîn el-fatiha

MEVLİD VE CUMA TEBRİĞİ" Tüm İslam Aleminin Mübarek " MEVİD KANDİLİ " 'nin ve "CUMA GÜNÜ " nün hayırlara vesile olmasını Yüce Allah 'tan Niyaz ederiz..

Abana Sayfası

 

 

 Haber Giriş Tarihi : 07.10.2022 Saati: 14.30

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

   

Sosyal Medya  

Subscribe in a reader Facebook Twitter E-Mail
   
   

Üye Girişi  

   
© ABANA SAYFASI - Ercan Özkan ATA