Arama  

   

Kimler Çevrimiçi  

64 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

   

BÖLGEMİZDE TURUNCU UYARI DEVAM EDİYOR..

Meteoroloji İl Müdürlüğü verilerine göre, 27.06.2022 ( Bugün) metrekareye Abana'da 46,2, Bozkurt'ta 53 kilogram yağış düştü. Lakin bu sefer asıl sıkıntı ise İnebolu 'da yaşandı. Merkezde 80,2 yağış ölçülürken Küre ve Dağlık bölgeler 118-120 oranlarında mm. Yağış aldı.

Geçen sel afetinde sorun olmayan kadınlar pazarı denilen bölge de oldukça hasar aldı bu sefer...

İLİŞİ' DE DE CAMİ ARKASINDAKİ KÖPRÜ YIKILDI.

İlişi' den  gelen haberlere göre de Caminin arkasındaki köprünün yıkıldığı bildirildi. 

TURUNCU UYARI HALA DEVAM EDİYOR.

Bölgemiz için , Meteoroloji Genel Müdürlüğünün TURUNCU uyarısı bu akşam ve yarın öğle saatlerine kadar devam ediyor. Komşu,  İnebolu ilçesi merkezinden geçen Söke Çayı taştı ve üzerindeki iki köprü yıkıldı. Vatandaşların iş yerlerini açmaması ve giriş kat ile birinci katta oturan ailelerinde de üst katlara çıkarak tedbir almaları istendi. İnebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Zabıta ekipleri, araçlarla sık sık devriye atarak vatandaşları olumsuz hava koşullarına yönelik uyarıda bulunmaya devam ediyor.

SEL SULARI HASTANEYE İLERLİYOR

Su seviyesinin yükselmesiyle birlikte İnebolu Devlet Hastanesinin önüne doğru da sel suları gelmeye başladı.

“TAŞKIN RİSKİ TEHLİKELİ BOYUTLARA ULAŞTI”

AFAD’dan yapılan son açıklamada, Bartın ve İlimizin Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerinde taşkın riskinin tehlikeli boyutlara ulaştığını duyurdu. Öte yandan olumsuz hava koşulları sebebiyle oluşturulan kriz masası ile tüm kurumlar teyakkuza geçirildi. Beklenen şiddetli yağış öncesinde Kastamonu Valiliği, 410 personel, 11 dalgıç, 3 kurtarma botu ve 318 makine ekipmanı kuzey kesimlerine konuşlandırdı. Yapılan planlama ile olası riskli durumlara anında müdahale edilmesi hedefleniyor. Ayrıca 112 çağrı merkezinde oluşturulan özel ekip ile gelecek olan ihbarlar tek elden hızlı bir şekilde koordine edilecek.

BAKAN SOYLU: DERE BOYU DÜKKANLAR AÇILMAYACAK

Sosyal medyadan paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Soylu, İnebolu’da derenin çok yükseldiğini ve dere boyundaki dükkanların açıklamayacağını belirtti.

AFAD BAŞKANI İNEBOLU’YA GİDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Başkanı Yunus Sezer’in, sağanağın etkili olduğu İnebolu’ya gittiğini bildirdi.

 

 

Haber Giriş Tarihi : 27.06.2022 Saati: 10.00

Kaynak normhaber.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

   

Sosyal Medya  

Subscribe in a reader Facebook Twitter E-Mail
   
   

Üye Girişi  

   
© ABANA SAYFASI - Ercan Özkan ATA

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/abanasayfasi/public_html/components/com_banners/models/banners.php on line 224

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/abanasayfasi/public_html/modules/mod_banners/tmpl/default.php on line 21