Arama  

   

Kimler Çevrimiçi  

59 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

   

16 İŞYERİNİN TEMELİ TOKİ TARAFINDAN ATILDI

TOKİ, selde yıkılan 16 işyerinin temelini attı Selden zarar görerek yıkılan işyerlerinin yapımına başlandı Sel afetinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde selden yıkılan ya da ağır hasar gören işyerlerinin yıkımı yapılıp enkazı temizlendikten sonra temeli atılmaya başlandı.

EMİNE ERDOĞAN 'DA TEMEL TÖRENİNDE İDİ.

Sel afetinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde selden yıkılan ya da ağır hasar gören işyerlerinin yıkımı yapılıp enkazı temizlendikten sonra temeli atılmaya başlandı. İlk olarak TOKİ, 16 işyerinin bulunduğu alanda yeni işyerlerinin temelini attı. İlk temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum attı. .

BİR YANDAN YIKIM DEVAM , BİR YANDAN YENİDEN YAPIM

Sel afetinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos'ta şiddetli yağışın ardından Ezine Çayı'nın taşması sonucu, can kayıplarının yanı sıra iş yerleri ve çok sayıda ev, su ve balçık altında kaldı, bazı binalar yıkıldı. Selin vurduğu Bozkurt ilçesinde selden dolayı ağır hasar alan binaların yıkımı devam ediyor. Bu kapsamda selde yıkılan ya da ağır hasar gören binaların yıkımı devam ederken enkazı temizlenen bölgelerde de temel atmaya başlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından enkazdan temizlenen alanda ilk temel atıldı. 16 işyerinin bulunduğu dükkanların temelini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Vali Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ile çok sayıda davetli, vatandaşlar ve ilgili kurumun temsilcileri katıldı.

Haber Giriş Tarihi : 01.09.2021 Saati: 10.15

Kaynak : Sondakika.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

   

Sosyal Medya  

Subscribe in a reader Facebook Twitter E-Mail
   
   

Üye Girişi  

   
© ABANA SAYFASI - Ercan Özkan ATA

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/abanasayfasi/public_html/components/com_banners/models/banners.php on line 224

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/abanasayfasi/public_html/modules/mod_banners/tmpl/default.php on line 21