Arama  

   

Kimler Çevrimiçi  

1779 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

   
   

YUNUS AKGÜL , AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

Yaklaşan yerel seçimler öncesi İlçemiz belediye başkan aday adaylarından , daha önce Gençlik ve Spor Genel Müdürlük görevi ve yapan hemşehrimiz Sn. Yunus Akgül'ün adaylığı kesinleşti.  Gençlik ve Spor Genel Müdürlük görevi ve yapan hemşehrimizardından 2013 yılında Kastamonu Belediye Başkan Adayı da olmuştu. İlçemize kazandırılan tesisler de de oldukça emeği olan Yunus AKGÜL böylece Ak Parti Abana Belediye Başkanlığı adayı oldu. 

Yunus Akgül Kimdir: 

08 Ağustos 1965’te Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayarak, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun oldu. Öğrenim hayatına devam ederken birçok gazete ve haber dergisinde foto muhabiri, muhabir, editör ve bölüm şefi olarak görev yaptı. Gazetecilik yaptığı dönemde bir gazetenin Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 1994 yılında başladığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevini 6 yıl sürdürdü. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. Avrasya Maratonu’nu düzenleyen çekirdek kadroda yer aldı. 15/03/2003-14/09/2004 tarihleri arasında Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü’nde Müşavir ve ardından Başbakanlık Basın Danışmanlığı’nda Basın Müşaviri oldu. 1. Karadeniz Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanlığı olmak üzere birçok sportif organizasyonda önemli görevler üstlenen Akgül, Temmuz 2008'de, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Spor Oyunları Genel Koordinatörü oldu. Aralık 2008'de ise Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili görevine atandı. Şu anda, Gençlik ve Spor Genel Müdürü olarak Merkez Danışma Kurulu Başkanlığı, İstanbul Olimpiyat Hazırlık ve Düzenleme Kurulu As Başkanlığı, TMOK Yönetim Kurulu Üyeliği ve Olimpiyat İcra Kurulu Başkanlığı ile Türkiye Paralimpik Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Yunus Akgül; evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Bu arada rahmetli Belediye Başkanımızın Sayın Eşi ve Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Seda OYAR hanımefendi bir teşekkür mesajı yayımlayarak Yunus beye başarılar diledi. Oyar Ak parti Abana belediye başkanlığı aday adaylığım süresince Abana halkının şahsıma göstermiş olduğu teveccüh den dolayı çok teşekkür ederim. Yapılan teamüllerde ve anketlerde 1 sıradan çıktığım için tekrar şahsım adına bana güvenen İnan’a oy veren abana halkına abana ak gençlik ve ak kadınlar çok teşekkür ederim . Aday gösterilen sayın Yunus Akgül le başarılar diler sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlarım ...dedi.

Haber Giriş Tarihi : 15.01.2019 Saati: 14.00

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

   

Sosyal Medya  

Subscribe in a reader Facebook Twitter E-Mail
   
   

Üye Girişi  

   
© ABANA SAYFASI - Ercan Özkan ATA