Arama  

   

Kimler Çevrimiçi  

615 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

   
   

"HİJYEN VE HİJYENİN ÖNEMİ" ÇOCUKLARIMIZA ANLATILDI  

İlçe Devlet Hastanesinden bir ekip, gene ilçemizin Atatürk İlk Öğretim Okulunda kişisel "hijyen ve hijyenin önemi" konulu bir çalışma gerçekleştirdi. Burada çocuklara "Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemleri" hakkında uygulamalı eğitim gerçekleştirildi.

 

DİYABET GÜNÜ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR.

Abana İlçe Devlet Hastanesinde “Dünya Diyabet Günü” etkinlikleri Abana İlçe Devlet Hastanesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında halk sağlığına yönelik çeşitli etkinlikler ve çalışmalar gerçekleştirecek. Hastane Müdürü Uğur YİĞİTSOY, yaptığı açıklamada, günümüzde şeker hastalığının, sıklığı ve yarattığı sorunlar nedeniyle tüm dünyada önemi gittikçe artan bir sağlık sorunu olduğunu vurguladı. İnsanların, yaşam tarzlarını değiştirerek, şeker hastalığıyla savaşmadan ömür boyu sağlıklı yaşamasının mümkün olduğuna dikkati çeken YİĞİTSOY, “Toplumda şeker hastalığının farkındalığını arttırmak için çeşitli çalışmalar yapılmakta olup, her yıl 14 Kasım da Dünya Diyabet Günü olarak kutlanmaktadır. Bizler de Abana İlçe Devlet Hastanesi olarak, tüm ilçe sakinlerimizi diyabet riskini tespit etmek üzere hastanemize bekliyoruz.” Diye konuştu. YİĞİTSOY, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında halk yürüyüşleri, broşür ve afiş tanıtımları yapacaklarını kaydetti.

Diyabet Günü Etkinlikleri devam ediyor , İlçe merkezimizde konuşlandırılan ,Sağlıklı Yaşam aracımızla diyabet hakkında halkımız bilgilendirildi,  ayrıca ücretsiz kan şekeri sayımları da bu stant da yapılmakta...

 

Kaynak : Abana Belediyesi  

Haber Giriş Tarihi : 26.10.2016    Saati: 11.15

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

   

Sosyal Medya  

Subscribe in a reader Facebook Twitter E-Mail
   
   

Üye Girişi  

   
© ABANA SAYFASI - Ercan Özkan ATA